Newborn

Miminka při newborn fotografování se fotí ve spánku, proto je důležité miminko fotit nejpozději 10. den po narození. Miminka v prvních dnech bývají ještě hodně spavá a dá se s nimi dobře manipulovat. Nechají se schoulit do poloh, jako když ještě byla v bříšku.

Kontaktujte mne na facebooku zprávou, nebo emailem, nebo zprávou či voláním na mobil. Dle termínu porodu Vám předběžně zarezervuji termín pro focení miminka. Až se miminko narodí, stačí napsat sms a domluvíme konkrétnější termín.

Pokud nestihnete novorozenecké focení, nabízím Life Style fotografování.


Newborn fotografování probíhá u mne v ateliéru, který je pro focení miminek vybaven.

Co připravit na ateliérové newborn focení:

1) Miminka fotím nahá a nebo ve wrapech, či přikrytá dečkou, není tedy nutné připravovat několik druhů oblečení, stačí pouze 1 kus. Miminko se při oblékání probouzí, takže časté převlékání není vhodné. Vyberte miminku takové oblečení, které mu dobře velikostně padne.

2) Oblečení pro maminku, tatínka, či sourozence. Ideální jsou trička, či košile bez potisku a barevně se sladit. K tomu, prosím, mějte po ruce hřeben, nebo různé doplňky do vlasů, dle vašeho uvážení. Něco mám i v mém ateliéru.

3) Různé rekvizity - ponožky pro miminko, fotky z ultrazvuku, (zá)snubní prsten, nebo cokoli, co vás a miminko charakterizuje.

4) Dudlík (pokud jej používáte).

5) Pokud miminko není kojeno, případně potřebujete speciální pomůcky ke kojení, krmení, či k bezplenkování (pokud s miminkem praktikujete BKM), vezměte si s sebou dostatek potřebných věcí. Ideálně dvojnásobek, může se stát, že miminko bude pít více, než jste zvyklí v domácím prostředí. Stejně tak si s sebou vezměte i další potřeby k přebalování, ošetření miminka aj. Ačkoliv mám v ateliéru základní výbavu pro přebalování miminka, je vždy jistější mít po ruce vlastní potřeby.

Nejlepší je naplánovat krmení miminka po vašem příjezdu a společně pak napolohujeme spící miminko. 


Po domluvě mohu přijet k vám domů. Mohu fotit ve vámi známém a příjemném prostředí, Veškeré vybavení si vozím s sebou. 


Co připravit k domácímu focení (pro maminky po CS):

1) Pro focení vyberte světlou, teplou místnost. Miminko bude většinu čase nahé, takže je teplota vzduchu opravdu důležitá.

2) Nachystejte deku pro zabalení / přikrytí miminka mimo focení.

3) Pár čtvercových látkových plen.

4) Miminka fotím nahá a nebo ve wrapech, či přikrytá dečkou, není tedy nutné připravovat několik druhů oblečení, stačí pouze 1 kus. Miminko se při oblékání probouzí, takže časté převlékání není vhodné. Vyberte miminku takové oblečení, které mu dobře velikostně padne.

5) Židli.

6) Mějte po ruce dostatek potřebných věcí k přebalování miminka, či k bezplenkování (misku, ubrousky, ...), pokud s miminkem praktikujete BKM.

7) Oblečení pro maminku, tatínka, či sourozence. Ideální jsou trička, či košile bez potisku a barevně se sladit. K tomu, prosím, mějte po ruce hřeben, nebo různé doplňky do vlasů, dle vašeho uvážení.

8) Různé rekvizity - ponožky pro miminko, fotky z ultrazvuku, (zá)snubní prsten, nebo cokoli, co vás a miminko charakterizuje. Rekvizity vozím i vlastní.

9) Dudlík (pokud jej používáte).

Nejlepší je naplánovat můj příjezd na krmení miminka. Já si mezitím připravím veškeré věci, scénu pro fotografování a společně pak napolohujeme spící miminko.